Strona głównaMetody PakietyRehabilitacja - EuropaStrefa wiedzyO MedikoolGaleriaPartnerzyKontakt
ŚwiatłolecznictwoElektroterapiaMagnetoterapiaUltradźwiękiElektrofonoforezaHydroterapiaKrioterapiaMobilizacja tkanek miękkich PNFKinezyterapiaMasażeMasaż BOAStabilizacja stawówKoncepcja Terapii Obrzękowej

Hydroterapia

Hydroterapia (zwana również wodolecznictwem lub balneologią) to nic innego jak leczenie za pomocą wody. Metoda ta wykorzystuje dwa czynniki: odpowiednio dobraną temperaturę wody oraz jej ciśnienie (hydromasaż). Ciepło prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co przyspiesza obieg krwi, poprawia ukrwienie skóry i mięśni oraz efektywność działania enzymów i endorfin, które w naturalny sposób uśmierzają ból, ułatwia komórkom pozbycie się pozostałości metabolizmu. Masaż z kolei poprawia elastyczność skóry, stymuluje układy organizmu, w szczególności układ ruchowy i układ krwionośny.

Hydroterapia może być stosowana miejscowo lub na większą powierzchnię ciała.

Masaże punktowe, tzw. bicze wodne, wykonywane są za pomocą strumienia wody skupionej lub wachlarzowatej, który stymuluje odpowiednie miejsca na ciele. Taka forma leczenia stosowana jest w szczególności przy chorobach stawów, nerwobólach, Zanurzanie ciała w wannie ma z kolei charakter odprężający, w związku z czym stosowane bywa przy problemach ze snem, w leczeniu stresu i depresji.

Hydroterapia jest wykorzystywana w leczeniu takich schorzeń jak:

  • bóle kręgosłupa, bóle stawów i mięśni oraz bóle reumatyczne
  • zaburzenia krążenia
  • bezsenność
  • zaburzenia układu nerwowego
  • stany pourazowe (rozluźnia, zmniejsza opuchliznę, uśmierza ból)

Hydroterapia wykorzystywana bywa też w kosmetyce jako metoda walki z nadwagą (przyspiesza przemianę materii) oraz sposób na pozbycie się cellulitu (naprzemienne bicze szkockie). Ciepłe kąpiele to doskonały sposób na ukojenie nerwów, zniwelowanie stresu i odprężenie się. Wysoka temperatura wody rozszerza bowiem naczynia krwionośne, co prowadzi do rozluźnienia mięśni i bardziej efektywnego wytwarzania endorfin czyli hormonu szczęścia.

Mapa strony

Strona główna Kontakt Aktualności
Polityka prywatnościStrona głównaMetody PakietyRehabilitacja - Europa
Strefa wiedzyO MedikoolGaleriaPartnerzyKontakt

Przychodnia nr 1"Mickiewicza"
Skoczów, ul.Mickiewicza 42
tel. 33/853 32 60

Przychodnia nr 2"Ciężarowa"
Skoczów, ul.Ciężarowa 54
tel. 33/855 77 55