Strona głównaMetody PakietyRehabilitacja - EuropaStrefa wiedzyO MedikoolGaleriaPartnerzyKontakt
ŚwiatłolecznictwoElektroterapiaMagnetoterapiaUltradźwiękiElektrofonoforezaHydroterapiaKrioterapiaMobilizacja tkanek miękkich PNFKinezyterapiaMasażeMasaż BOAStabilizacja stawówKoncepcja Terapii Obrzękowej

Kinezyterapia

Kinezyterapia (zwana też gimnastyką leczniczą lub usprawniającą, rehabilitacją ruchową ) to metoda, która jako środek leczniczy wykorzystuje ruch. Jej celem jest przywrócenie utraconej funkcji, powrót do sprawności fizycznej sprzed okresu zachorowania. Najczęściej jest ona stosowana w stanach patologicznych narządu ruchu, ale jej lecznicze właściwości wykorzystywane są także w terapii osób po udarach, zawale serca czy w chorobach reumatoidalnych.

Kinezyterapia może mieć charakter miejscowy lub ogólny. Kinezyterapia miejscowa skupia się na zmienionym chorobowo narządzie. Zaliczamy do niej następujące rodzaje ćwiczeń: ćwiczenia bierne, czynno-bierne, czynne, izomeryczne, samowspomagane, w odciążeniu, z oporem, synergistyczne, oddechowe. Kinezyterapia ogólna obejmuje ćwiczenia ogólnokondycyjne, ćwiczenia w wodzie, gimnastykę poranną i sport inwalidów, a jej celem jest wzmocnienie siły mięśni i poprawa ogólnej sprawności i wytrzymałości organizmu.

Wskazania

Kinezyterapia najczęściej stosowana jest w schorzeniach narządu ruchu i przy bólach kręgosłupa. Może być wykorzystywana zarówno przed jak i po operacji. Jej działanie terapeutyczne daje następujące efekty:

  • przywrócenie maksymalnej sprawności fizycznej
  • przywrócenie ruchomości w stawach
  • poprawa funkcjonowania układu nerwowego
  • poprawa wydolności układu oddechowego i sercowo-naczyniowego
  • zabezpieczenie przed wykształceniem nieprawidłowych stereotypów ruchowych
  • korygowanie wad postawy
     

Mapa strony

Strona główna Kontakt Aktualności
Polityka prywatnościStrona głównaMetody PakietyRehabilitacja - Europa
Strefa wiedzyO MedikoolGaleriaPartnerzyKontakt

Przychodnia nr 1"Mickiewicza"
Skoczów, ul.Mickiewicza 42
tel. 33/853 32 60

Przychodnia nr 2"Ciężarowa"
Skoczów, ul.Ciężarowa 54
tel. 33/855 77 55