Strona głównaMetody PakietyRehabilitacja - EuropaStrefa wiedzyO MedikoolGaleriaPartnerzyKontakt
ŚwiatłolecznictwoElektroterapiaMagnetoterapiaUltradźwiękiElektrofonoforezaHydroterapiaKrioterapiaMobilizacja tkanek miękkich PNFKinezyterapiaMasażeMasaż BOAStabilizacja stawówKoncepcja Terapii Obrzękowej

Masaż BOA

Zabieg wykonywany w oparciu o nowoczesną technologię, mianowicie 12-kanałowy aparat złożony z modułu sterowania oraz komór nakładanych na kończyny. Aplikatory z zachodzącymi na siebie komorami zapewniają delikatny masaż uciskowy stosowany zarówno w rehabilitacji, jak i medycynie estetycznej.

Jak to działa?

Podczas zabiegu rękawy wypełniane są powietrzem. Pod wpływem ciśnienia w komorach powstają fale uciskowe, które, podobnie jak masaż ręczny, pobudzają naturalne krążenie limfy i krwi w organizmie oraz przyspieszają przemianę materii tkanek poddanych terapii.
Dzięki zmianie kolejności i stopnia napełnienia poszczególnych komór można uzyskać różne efekty terapeutyczne.

Na co pomaga masaż BOA?

Masaż uciskowy BOA wykorzystywany jest zarówno w rehabilitacji, jak i medycynie estetycznej. Jako zabieg o charakterze leczniczym masaż BOA stosowany jest w następujących schorzeniach:

  • niewydolność żył
  • choroby zwyrodnieniowe stawów
  • przewlekłe obrzęki
  • zespół cieśni nadgarstka
  • angiopatia cukrzycowa
  • dna moczanowa
  • niedokrwienie kończyn dolnych

Stosowanie aparatu BOA zalecane jest ponadto osobom intensywnie ćwiczącym, wykonującym pracę siedzącą lub stojącą, zwłaszcza jeśli w jej efekcie pojawiają się obrzęki i ociężałość nóg.

Aparat BOA bardzo szeroko jest też wykorzystywany w kosmetyce i estetyce. Masaż uciskowy to wspaniały sposób na pozbycie się cellulitu, odżywienie skóry oraz jej regenerację i detoksykację, wymodelowanie nóg, bioder, pośladków oraz walkę z otyłością, zwłaszcza w połączeniu z odpowiednia dietą.
 

Mapa strony

Strona główna Kontakt Aktualności
Polityka prywatnościStrona głównaMetody PakietyRehabilitacja - Europa
Strefa wiedzyO MedikoolGaleriaPartnerzyKontakt

Przychodnia nr 1"Mickiewicza"
Skoczów, ul.Mickiewicza 42
tel. 33/853 32 60

Przychodnia nr 2"Ciężarowa"
Skoczów, ul.Ciężarowa 54
tel. 33/855 77 55