Szukaj

Strefa wiedzy

Artykuł: Laseroterapia: dla kogo?
Laseroterapia: dla kogo?

Na czym polega zabieg laseroterapii i jakie schorzenia można leczyć z jej zastosowaniem? Zapraszamy do lektury artykułu.

Artykuł: Profilaktyka raka szyjki macicy
Profilaktyka raka szyjki macicy

Jak skutecznie zapobiegać rakowi szyjki macicy? Jakie badania przeprowadza się w celu diagnostyki tego nowotworu i jakie czynniki zwiększają ryzyko jego wystąpienia?

Artykuł: Do fizjoterapeuty warto przyjść również profilaktycznie – wywiad z Justyną Kukuczką-Kretek
Do fizjoterapeuty warto przyjść również profilaktycznie – wywiad z Justyną Kukuczką-Kretek

Kiedy warto zgłosić się do fizjoterapeuty? Z jakich zabiegów w Centrum Zdrowia Medikool można skorzystać? Jak zadbać o własny dobrostan? Zapraszamy na wywiad z Justyną Kukuczką-Kretek.

Artykuł: Medycyna pracy - najważniejsze informacje dla pracownika
Medycyna pracy - najważniejsze informacje dla pracownika

Badania lekarskie pracownika to jeden z niezbędnych elementów kwalifikacji na dane stanowisko pracy. Co należy wiedzieć na ten temat przed podjęciem zatrudnienia?

Artykuł: Jak dbać o słuch?
Jak dbać o słuch?

Jakie działania warto podjąć, by cieszyć się dobrym słuchem przez wiele lat życia? Sprawdź nasze porady i zadbaj o słuch już dziś.

Artykuł: Medycyna pracy - najważniejsze informacje dla pracodawcy
Medycyna pracy - najważniejsze informacje dla pracodawcy

Jakie obowiązki w zakresie badań medycyny pracy ma pracodawca i jakie konsekwencje pociąga za sobą ich niedopełnienie? Zapraszamy do lektury artykułu.

Artykuł: Badania preluksacyjne - co każdy rodzic wiedzieć powinien?
Badania preluksacyjne - co każdy rodzic wiedzieć powinien?

Badanie preluksacyjne, służące diagnostyce dysplazji rozwojowej stawów biodrowych, jest jednym z najważniejszych badań wykonywanych u noworodków. Dlaczego procedura ta jest tak ważna i kiedy należy ją wykonać?

Artykuł: Badania profilaktyczne 40+: zakres i refundacja
Badania profilaktyczne 40+: zakres i refundacja

Badania profilaktyczne 40-latków są nie tylko narzędziem do wczesnego wykrywania chorób, ale także pozwalają na skuteczną prewencję i utrzymanie zdrowego stylu życia. Regularne wykonywanie kilku podstawowych badań zdecydowanie poprawia jakość życia i zwiększa szanse na długotrwałe zdrowie.

Artykuł: Jak dbać o wzrok? 6 sprawdzonych sposobów
Jak dbać o wzrok? 6 sprawdzonych sposobów

Jak dbać o oczy, by cieszyć się dobrym wzrokiem przez długie lata i komfortowo funkcjonować na co dzień? Zacznij od wprowadzenia do swojej rutyny kilku prostych nawyków, które prezentujemy w niniejszym artykule.

Artykuł: Fizjoterapia w Medikool - przewodnik po zabiegach, cz. 2
Fizjoterapia w Medikool - przewodnik po zabiegach, cz. 2

Oferta gabinetu fizjoterapii Centrum Zdrowia Medikool obejmuje wiele nowoczesnych zabiegów służących profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji różnorodnych schorzeń i urazów. Jakie zabiegi możesz wykonać prywatnie?

Artykuł: Fizjoterapia w Medikool - przewodnik po zabiegach, cz. 1
Fizjoterapia w Medikool - przewodnik po zabiegach, cz. 1

W ofercie Medikool znajdziesz szeroką ofertę zabiegów fizjoterapeutycznych, w tym zabiegi rehabilitacyjne, relaksacyjne oraz zajęcia ruchowe. W niniejszym artykule wyjaśniamy, na czym polegają oferowane przez nas zabiegi wykonywane w ramach świadczeń NFZ.

Artykuł: Szczepienia obowiązkowe i zalecane w Polsce
Szczepienia obowiązkowe i zalecane w Polsce

Regularne szczepienia to jeden z kluczowych elementów krajowego systemu zdrowia publicznego oraz profilaktyki zdrowotnej każdego z nas. Obywatele Polski realizują regulowany prawnie obowiązek szczepień na określone choroby; Ministerstwo Zdrowia udostępnia także listę szczepień zalecanych. Co należy wiedzieć na ten temat?